خانه های هوشمند باید از نظر اقتصادی به صرفه باشند. استفاده از سیستم های هوشمند ساز خانه محیط منزل را راحت تر می نمایند. این سیستم ها اطلاعات مربوط به ساختمان را به صاحب خانه اطلاع می دهد و از سرقت، آتش سوزی و … جلوگیری می کند.

سیستم های هوشمند سازی خانه
سیستم های هوشمند سازی خانه

تجهیزات هوشمند سازی خانه

 • آشپزخانه هوشمند

وسایل موجود در یک آشپزخانه هوشمند شامل:

 1. فر هوشمند
 2. قهوه ساز هوشمند
 3. دماسنج
 4. دستگاه یخ ساز
 5. دستگاه های کالری شمار
 6. یخچال و فریزر
 7. مخلوط کن

مخلوط کن هوشمند میزان دقیق مواد را نشان می دهد. این دستگاه برای افرادی که رژیم دارند مناسب می باشد. این دستگاه قابلیت کالری شماری دارد.

 •  اتاق خواب هوشمند

هشت ساعت خواب و ایجاد آرامش در هنگام خواب یکی از نیاز های اصلی انسان است. هوشمند کردن این اتاق، خوابی راحت را فراهم می آورد. برای بدست آوردن این آرامش هوشمند کردن وسایل این امکان را به وجود می آورند.

 1. لامپ هوشمند با اتصال به موبایل
 2. تخت هوشمند
 3. روانداز های هوشمند
 4. بالشت هوشمند
 5. ساعت هوشمند
 6. کلید برق هوشمند
 7. سنسور دما هوشمند
 • هوشمند سازی فضای بیرون خانه

تا این جا با هوشمند کردن داخل منزل آرامش را فراهم نمودیم. ولی فضای بیرون مثل باغچه ها و حیاط منزل نیاز به هوشمند سازی دارد. سیستم های هوشمند سازی حجم زیادی از کارها را کاهش می دهد. هرس کردن باغچه ها، آبیاری، چمن زنی، سم پاشی کردن، کنترل آفات و … کارهایی است که می توان با هوشمند کردن به صورت بهینه انجام داد.

سنسورهایی که در باغچه تعبیه می شود. میزان رطوبت و آفات موجود در آن بررسی و اطلاع داده می شود. گزارش هواشناسی وضعیت آب و هوا را اعلام میکند و از آن برای مقدار آبیاری باغچه می توان استفاده نمود.

کاهش استرس و ایجاد آرامش از مهمترین کارکردهای وسایل هوشمند است. زیرا زمانی که در منزل نیستید؛ یکی از بیشترین چیزی که ایجاد استرس میکند آگاهی نداشتن از وضعیت خانه است. هوشمند سازی منزل این امکان را به وجود می آورد تا عدم حضور شما، نگرانی را برطرف نماید.

در آینده نزدیک هوشمند سازی منازل با استفاده از سیستم های هوشمند در حین ساخت فراهم می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *