در این پست قصد داریم به یکی از نوآوری های حوزه اینترنت اشیا یعنی بطری های هوشمند دارو بپردازیم. اگر شما یا اطرافیانتان، زمان مصرف داروهایتان را از خاطر می برید چنین تکنولوژیی می تواند یک کمک بسیار بزرگ برای شما باشد.

بطری هوشمند دارو
بطری هوشمند دارو

یکی از مهم ترین بخش های حوزه اینترنت اشیا که در سالیان اخیر توسعه زیادی یافته است، Healthcare می باشد. اساسا فناوری های مرتبط با حوزه سلامت الکترونیک Internet of Health یا IoH نامیده می شوند.

معمولا در حوزه پزشکی برای هر بیماری راه حل هایی برای درمان در نظرگرفته می شود. این راهکارها همواره در حال رشد و تغییر هستند. حالا با ورود اینترنت اشیا به حوزه بهداشت و درمان، شاهد تغییرات بزرگتر و سریعتری می باشیم.

نگاهی به بطری های هوشمند دارو شرکت AdhereTech

یکی از تازه ترین نوآوری های اینترنت اشیا در حوزه سلامت الکترونیک توسط شرکت AdhereTech عرضه گردیده است. این شرکت توانسته است بطری های هوشمند دارو را عرضه کند.

بطری های هوشمند شرکت AdhereTech
بطری های هوشمند شرکت AdhereTech

در درون این بطری ها می توان قرص های بیماران را قرار داد. این بطری بصورت هوشمند زمان مصرف دارو را به بیماران اعلام می کند. همچنین پزشکان می توانند با توجه به علائم و آزمایشات، از راه دور به صدور فرامینی به این بطری هوشمند بپردازند. پزشکان می توانند با توجه به شرایط بهبودی در بیماران، دوز مصرف دارو را تغییر دهند.

مصرف درست و به موقع دارو در برخی از بیماری های مزمن مانند دیابت، فشار خون، چربی خون، آسم، افسردگی و… ضروری است. این در حالی است که معمولا پایبندی چنین بیمارانی به توصیه های پزشکی چندان مناسب نمی باشد.

با توجه به آنچه گفته شد، بطری های هوشمند دارو شرکت AdhereTech به عنوان یک ابزار مهم اینترنت اشیایی در حفظ سلامت بیماران محسوب می شوند.

شرکت AdhereTech معتقد است که می تواند با کمک این بطری هوشمند دارویی، هزینه های دارویی را با کمک مدیریت درست دوز دارو کاهش دهد. همچنین عوارض جانبی سومصرف دارو را به شدت کاهش دهد.

چگونگی عملکرد یک بطری هوشمند دارو

مانند اکثر راهکارهای موجود در اکوسیستم اینترنت اشیا، بطری های هوشمند دارویی شرکت AdereTech نیز با استفاده از سنسورها، عملکرد درست خود را تضمین می کنند.

سنسورهای موجود در این بطری های هوشمند، توانایی شناسایی ماهیت داروها را دارند. آنها میزان موجودی دارو را ثبت می کنند. همچنین زمانبندی مصرف داروهای بیمار را با کمک اپلیکیشنی که با پزشک معالج مرتبط است، دریافت می کنند.

سپس این بطری در زمان های مشخص شده، آلارم لازم را به بیماران برای مصرف داروهایشان صادر می کند.

مزایای استفاده از بطری های هوشمند دارو

مزایای بطری هوشمند دارو
مزایای بطری هوشمند دارو
  1. سهولت کار برای بیماران
  2. یادآوری مصرف دارو در بیماران مسن و آلزایمری
  3. کنترل وضعیت مصرف دارو توسط بیماران
  4. قابلیت اطمینان بالا
  5. قابل برنامه ریزی و ایجاد تغییرات در دوزهای مصرف دارو

و در پایان …

شرکت AdhereTech با بطری های هوشمند دارویی خود توانسته است بیشترین پایبندی دارویی را در بین بیماران خود فراهم آورد.

اخیرا این شرکت با ارائه یک پلتفرم یکپارچه نرم افزاری که به نام HIPAA شناخته می شود، امکان آنالیز داده ای را برای بیماران، پزشکان و مراکز فروش دارو فراهم آورده است. این پلتفرم امکان پشتیبانی کامل از بیماران را در زمان های مورد نیاز فراهم می آورد.

منبع : سایت شرکت AdhereTech

یک دیدگاه 2 دیدگاه

  1. کاملا درست می فرمایید، حتما در پست دیگری بطور جامعتر به این موضوع پرداخته خواهد شد.
    شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت سازنده این بطری های دارویی مراجعه بفرمایید.

    معاونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *